7 צעדים פשוטים למציאת ספק איחסון טוב

תוכן עניינים

ישנם המון ספקי איחסון עם המון חבילות איחסון לבחירה, מה שהופך את תהליך בחירת ספק האיחסון למעט מרתיע עבור המתחילים כמו גם המנוסים.

לא משנה אם אתם מחפשים את ספק האיחסון הראשון שלכם, או רוצים לעבור לחברת איחסון טובה יותר מזו שאתם נמצאים בה היום, ישנם 7 שלבים פשוטים שעליכם לעשות כדי לבחור את חברת האיחסון הטובה ביותר עבורכם.

1. שרת האיחסון

השלב הראשון והמכריע ביותר בתהליך בחירת ספק איחסון הוא להחליט על איזה סוג שרת איחסון לאחסן את האתר. לרוב הבחירה היא בין שרתי לינוקס לשרתי ווינדוס.

הבחירה שלכם תהיה תלויה באתר שלך ובאיזו טכנולוגיה הוא נבנה. אתר שנבנה בטכנולוגיות של מיקרוסופט (ASP, ASPNET) חייב להיות מאוחסן על שרת ווינדוס, כאשר אתרים אשר נבנו באמצעות קוד פתוח (PHP, Perl וכד’) יכולים להיות מאוחסנים על שרתי לינוקס.

אם אינכם יודע באיזו טכנולוגיה נבנה האתר שלכם, שאלו את מי שבנה לכם אותו.

2. מאפיינים

אחרי שבחרתם את סוג השרת, השלב הוא הוא להחליט מהם מאפייני חבילת האיחסון הנחוצים לכם. קחו את הזמן בשלב הזה, כיוון שרשימת המאפיינים מתארכת מיום ליום, ובעוד שחבילות איחסון נראות על פני השטח בעלות אותם מאפיינים, בדיקה מדוקדקת יותר מציגה את הדברים באור שונה.

רק אתם יכולים לקבוע את המאפיינים הספציפיים שאתם צריך, אך ישנם מספר מאפייני מפתח שחשוב לשים אליהם לב:

הרשימה ממשיכה עוד ועוד, לכן חשוב לזכור לקחת את הזמן ולוודא שחברת האיחסון החדשה שלכם יכולה לספק לכם את כל מה שאתם צריכים.

גם כאן, כמו בשלב הראשון, אם אינכם בטוחים, שאלו את בונה האתר שלכם.

3. עלויות

לרוב, זהו הדבר היחיד שאנשים לוקחים בחשבון בעת בחירת חברת האיחסון הראשונה שלהם. אין להם הרבה כסף להשקיע ועל פניו רוב חברות האיחסון נראות זהות. לפעמים מתמזל מזלכם ואתם בוחרים חברת איחסון טובה, אך לרוב הסיפור הופך לסיוט אחד ארוך וממושך.

אני לא יכול להדגיש מספיק את העניין שבחירת ספק איחסון רק על פי המחיר היא מתכון לצרות. עליכם לזכור שעלות האיחסון היא יותר מהמחיר החודשי או השנתי, והיא כוללת בתוכה אלמנטים חשובים נוספים, כמו זמינות השרות, מהירות טעינת האתר, חיובים נוספים, עלויות התקנה ועוד.

הרבה ספקי איחסון ידרשו מכם תשלום שנתי, כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר, אך ישנם כאלה שיאפשרו לכם לשלם מדי חודש ועדיין לקבל את המחיר הטוב ביותר. זהו עניין אישי שלכם באיזו דרך עדיף לכם לשלם לספק האיחסון.

4. שירות לקוחות

שירות לקוחות הוא מאפיין נוסף שרוב הפעמים לא נלקח בחשבון עד שזה מאוחר מדי. לפעמים קורה שיש תקלה באתר ועליכם לתקן אותה, ואותם אנשי מכירות כשרוניים שהיו כל כך מוכנים לעזור לכם להיפרד מכספך פשוט לא ניתנים להשגה, ואתם מאבד הכנסות בכל דקה שעוברת.

האתר שלכם צריך להיות זמין כל הזמן, לכן כדאי לברר מה היא זמינות השרות במקרה של תקלות.

5. תמיכה

מאגר מידע ושאלות נפוצות גדול יכול לחסוך לכם המון זמן, כמו גם להראות את רמת השירות והמקצועיות שאתם מצפים לקבל. קחו את הזמן לבקר במאגר המידע של ספק האיחסון ולבחון את רמת התמיכה שהוא מספק.

האם שאלות שמופיעות במאגר המידע נענות לעומק? האם ניתנים פתרונות אמיתיים, או שאלו רק תגובות “העתק-הדבק”?

עם זאת, לא כל ספק איחסון מחזיק מאגר מידע, אך יש לו מערכת תמיכת לקוחות, המאפשרת ללקוחות שלו לפתוח קריאות תמיכה, שגם נשמרות במאגר אישי עבור כל לקוח.

6. ותק

בידקו בפרטי הדומיין של ספק האיחסון מתי הוא נוצר. כל דבר מתחת לשנה, והסיכוי שספק האיחסון לא יהיה שם בשנה הבאה גדל. זה יכול להיות ספק איחסון נהדר, אך בהתחשב בעובדה ש-95% מספקי האיחסון סוגרים את העסק בשנה הראשונה, לא מומלץ לקחת את הסיכון.

יש סייג אחד בנושא זה והוא מי עומד מאחורי ספק האיחסון הזה. יתכן והעסק עצמו קיים פחות משנה, אך הבעלים שלו הם בעלי ניסיון וותק בתחום, והם רק פתחו עסק בשם אחר.

7. זמינות האתר ברשת

זו עובדת חיים שספק איחסון לא יכול להיות זמין 100% מהזמן. השרתים זקוקים לתחזוקה מטעמי אבטחה או עדכוני תוכנה, וספק איחסון שלא דואג להיות מעודכן מגדיל את הסיכון לפריצות לשרת.

99.9% זמינות זה לרוב הסטנדרט בתעשייה, אך האחריות טובה לפי האופן בו היא מוגדרת והחברה שעומדת מאחוריה. אל תתפשרו על פחות מתקופות איחסון בחינם, במידה וספק האיחסון לא יעמוד באחריות שלו, כיוון שאין משמעות להחזר כספי המבוסס על הזמן היחסי בו האתר היה לא זמין. נניח ששילמתם 10 ש”ח לחודש והאתר שלכם לא היה זמין במשך 24 שעות. ספק האיחסון יזכה אתכם עבור יום אחד של אי זמינות, בסכום של 33 אגורות בלבד.

אלה היו 7 שלבים פשוטים שיעזרו לך למצוא את ספק האיחסון הטוב ביותר עבורך. זה לא מדע טילים, אך מעט מחקר יחסוך לך הרבה כאב ראש בעתיד.

האיחסון שלנו לאתרי וורדפרס

מסלולי האיחסון של זוגיטל

תוכניות האיחסון שלנו הורכבו תוך מחשבה ומתן משקל רב לצרכים שלכם בהעלאת האתרים שלכם במהירות וביעילות לרשת האינטרנט. אנחנו יודעים כמה קשה לעסק בתחילת דרכו לגייס את ההון ההתחלתי לתהליך השיווק, ואנחנו רוצה גם לפשט את התהליך כמה שיותר, החלטנו להציע רק שלוש תוכניות איחסון. אנחנו מאמינים שזה יקל על ההחלטה שלכם להעלות את אתר האינטרנט העסקי שלכם לרשת.

ספקי איחסון מומלצים נוספים

JetServer

אחסון אתרים מנוהל שמתאים לכולם – גם לגדולים וגם לקטנים. ג’טסרבר מספקים שירותי אחסון אתרים על גבי תשתיות מבוזרות, כולל בענן פרטי וציבורי. השירותים מופעלים על גבי הטכנולוגיות החדשניות ביותר תוך דגשים רבים בנוגע לאבטחת מידע.

uPress

ספקי איחסון מנוהל לאתרי וורדפרס. מתאים לבעלי חנויות, סוכניות, אתרים קטנים ועוד.
קבלו 5% הנחה בהזנת קוד קופון UP05ASIN

Fast Servers

שרתי לייטספיד מהירים, אנטי וירוס שרת, גיבוי יומי, התקנות בקליק, עדכונים בעזרת AI, ניטור שרת 24/7.

Cloudways

איחסון מנוהל בענן. Cloudways מבטיחים ביצועים, אמינות ותמיכה 24/7.

HostGator

חברת איחסון נוספת בחו"ל.

שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

בטוח שיעניין אתכם גם...

סמינר יומי לעסקים

תכנית 6 השלבים לבניית שיתוף פעולה ריווחי

מחזור מס' 5 של

סמינר שיתופי פעולה

יוצא לדרך!

בודק...